4 maja 2023

Matura 2023

Maciej Drewniak

Rozpoczęły się egzaminy maturalne 2023. W naszej szkole przystąpiło do nich 84 uczniów ostatnich klas liceum.

Niedawno zakończyli rok szkolny, a dziś rozpoczęli zdawanie egzaminu dojrzałości. Są pierwszym rocznikiem, który ukończył czteroletnie liceum ogólnokształcące i uczył się zgodnie z nową podstawą programową. Dlatego jako pierwsi zdają maturę w nowej formule 2023.

Do poniedziałku będą trwały egzaminy na poziomie podstawowym (z polskiego, języka obcego i matematyki), a od wtorku rozpoczną się rozszerzenia oraz egzaminy ustne. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, bo aż do 7 lipca.

Wszystkim naszym maturzystom życzymy powodzenia i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej. Do wtorku, 9 maja, odprawiamy Msze św. dla maturzystów w kościele o godz. 8.00. W kolejne dni Msza św. może być "na zamówienie" w kaplicy szkolnej.