Teatr Beznazwy

"Włókniarki" teatru Arlekin

Aktorzy Beznazwy 14 listopada wybrali się do teatru Arlekin na przedstawienie "Włókniarki".

W czasie spektaklu wszystkich nas zaskoczyła cudowna muzyka, grana na żywo, oddająca świetnie emocje i wydarzenia przedstawiane na scenie. Przekaz był mega mocny, pokazujący tragiczne życie włókniarek łódzkich, o których się za wiele nie mówi. To poważny temat, ale subtelnie ujęty, przez co mogliśmy się utożsamić z historią, ale nie płakać przez kolejny tydzień. Proste, ale bardzo dobrze wykorzystane światła i scenografia, przerost treści nad formą. 

sport

Gimnastyka korekcyjna

W listopadzie kontynuujemy zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Program ćwiczeń jest starannie dostosowany do potrzeb uczestników, co umożliwia skuteczną korekcję wad postawy oraz wspiera rozwój fizyczny uczniów. Dzięki regularnemu uczestnictwu dzieci zyskują nawyk systematycznego ruchu oraz rozwijają świadomość dbania o zdrowie.

edukacja wczesnoszkolna

"EkoRok ze Źródłami w naturze"

Klasa 2b bierze udział w projekcie „EkoRok ze Źródłami w naturze” organizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Chłopcy uczestniczyli w pierwszych warsztatach przyrodniczych w cyklu rocznym, które odbywają się w parku na Zdrowiu. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Przymusiała zachęcając panów do obserwacji jesiennej natury. Uczniowie poszukiwali różnorodnych elementów przyrody, uczyli się nazw roślin, układali liście i przygotowali klasowy zielnik.

Salos

Gimnastyka korekcyjna w naszej szkole

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej 2024

Od września 2024 w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Lokalnym SALOS Wodna realizujemy cykl zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej. Są one przeznaczone dla dzieci z klas 1-5. Dzięki programowi, chcemy zaoferować uczniom możliwość udziału w zajęciach, które pozwolą zapobiegać wadom postawy oraz je eliminować.

Erasmus+

Podsumowanie projektu Erasmus+ z Hiszpanią

Jesienią realizowaliśmy wymianę uczniów z uczniami z salezjańskiej szkoły w Algeciras, Hiszpania.

W październiku grupa Hiszpanów odwiedziła nas w Łodzi, a następnie my polecieliśmy z rewizytą w listopadzie.

Tematem projektu była szeroko pojęta wymiana kulturowa. Zapoznanie się ze swoimi kulturami oraz przybliżenie obu stronom realiów życia w tym drugim państwie.

projekty

Projekt zielnik

6 września br. klasa 2B SLO uczestniczyła w warsztatach pod tytułem "Zielone Ściany i Ogrody Wertykalne : dlaczego są potrzebne i jak je tworzyć”. Zajęcia te są częścią programu "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski".

Zajęcia składały się z 2 części, teoretycznej i praktycznej. Wykład z prezentacją multimedialną zawierał następujące treści:

edukacja wczesnoszkolna

Nie marnuję, a zyskuję!

Radość przynosi każdy prezent! Nie musi być nowy i prosto ze sklepu... Mieli okazję doświadczyć tego uczniowie klas wczesnoszkolnych.  

W tym roku szkolnym w ramach świątecznych prezentów każdy przygotował książkę, którą uważał za ciekawą, godną polecenia i przekazania dalej. Pięknie zapakowane lektury, z dedykacją trafiły pod klasowe choinki a następnie do nowych właścicieli. Była radość, co można zobaczyć na zdjęciach.

sport

Zima w mieście!

<strong>Stowarzyszenie Lokalne SALOS Wodna - Łódź zorganizowało zajęcia "Zima w mieście", w których wzięło udział stu uczniów naszej szkoły. Od marca do grudnia (z letnią przerwą) odbyły się działania na lodowisku. Dwieście dzieci uczestniczyło też w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie finansowe projektu a także Księdzu Andrzejowi Kurto za pomysł i realizację.&nbsp;
</strong>

projekty

Wolontariat drogą do praworządności

Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem "Zachowania ryzykowne i odpowiedzialność prawna". Zostały one zrealizowane w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Wolontariat drogą do praworządności" realizowanego także w naszym ośrodku w Łodzi. Warsztaty poprowadził Robert Ćwikowski - były policjant, aktualnie - psycholog.
projekty

Gościliśmy uczniów z Lyonu

W dniach 19-26 października gościliśmy uczniów Szkoły Polskiej przy Konsulacie RP w Lyonie

Już po raz drugi gościliśmy uczniów Szkoły Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie. Pierwszy kontakt mięliśmy cztery lata temu dzięki pośrednictwu pani prezes łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pani Marii Piotrowicz. Wtedy nasza szkoła weszła na miejsce innej łódzkiej szkoły we współpracę ze Stowarzyszeniem w celu realizacji projektu dot. Powstania Warszawskiego.