Wspomnienia – FLACHAU 2019.

W piątek 8.02.2019r wyjechaliśmy w daleką podróż do Flachau w Austrii. Po przyjeździe na miejsce w sobotę około godziny 14:00, zmęczeni zaczęliśmy rozpakowywać walizki w pokojach i wygłodzeni czekaliśmy na kolację.

Arseniusz Bojanowski 19.02.2019

Goście Teatru Beznazwy

W piątek przed feriami, 8 lutego Teatr Beznazwy gościł Ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej z Michowic.

Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Łodzi, w której planie była nasza szkoła. Beznazwy zagrał dla nich Pastorałkę zwierzęcą. Po brawach był czas na rozmowę o teatrze. Mówiliśmy, czym jest dla nas wspólna praca i jak ona wygląda.

Naszym gościom pokazaliśmy teatralne zaplecze a potem zaprosiliśmy ich do wspólnej warsztatowej zabawy. Na początku było trochę nieśmiało, ale szybko udało nam się zintegrować i świetnie bawić.

Sylwia Gajewska 09.02.2019

Zza kulis... 2b SSP bawi się w teatr!

Wszystko zaczęło się od pisania bajek. Panowie z 2b pracowali w grupach, gdzie tworzyli swoje opowieści. Po kilku dniach przekształcali je w scenariusze teatralne. Najpierw dla przygotowanych przez siebie kukiełek a potem wcielili się w role, jako aktorzy.

Radości i przyjemności z pracy twórczej było co niemiara... co widać na zdjęciach!

Sylwia Gajewska 09.02.2019

Tydzień Języków Obcych 2019

W dniach 4-9.02.2019 w naszej szkole odbył się festiwal języków obcych. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół: podstawowej, gimnazjum, liceum.

Jan Michniewicz 07.02.2019

Bezpieczne ferie

Już za chwilę ferie zimowe, stąd ważnym tematem w naszych codziennych rozmowach jest kwestia troski o bezpieczeństwo własne i innych. Z myślą o bezpiecznym wypoczynku klasę 1c odwiedziła mama naszej uczennicy Pani Marta, która na co dzień pracuje jako funkcjonariusz policji.

Izabela Janik 05.02.2019

Lekcja biblioteczna dla najmłodszych

W dniu 4 lutego uczniowie klas 1 SSP odbyli niecodzienną lekcję w szkolnej bibliotece. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak wygląda i funkcjonuje biblioteka, poznali się bliżej z Panią Bibliotekarką i z uśmiechem na twarzach wypożyczyli dla siebie pierwsze książki. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie za miłe przyjęcie i obiecujemy być częstymi gośćmi w bibliotece.

Izabela Janik 05.02.2019

Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

SLALOM GIGANT

Wisła Stożek 1 - 4 marca 2019 roku

Zawody odbędą się 4 marca 2019 roku (poniedziałek) na stokach
Ośrodka Narciarskiego Wisła „Stożek”

Zgłoszenia przyjmowane będą do  piątku 8  lutego 2019 r.  do godz. 15.00
u pana mgr M. Sokołowskiego tel.509 144 558

Maciej Sokołowski 05.02.2019

Nagroda zrealizowana

Klasa 2c SLO ex aequo z klasą 1b SLO zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najładniej ozdobioną świątecznie salę.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z nagrody od Rady Rodziców - fundusze wystarczyły na dwie godziny przedniej zabawy w kręgielni.

Dziękujemy!

Daria Zawiasa 04.02.2019

Uwaga konkursy!

Z okazji zbliżającego się Dnia Liczby Pi ogłaszamy πękny konkurs oraz  konkurs literacko-kryptograficzny  πszemy opowiadania... Szczegóły w załączniku.

Julia Wódka 04.02.2019

Max Matematyczny

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie Max Matematyczny mogą zgłaszać się do mnie do 25.02. Warunkiem zgłoszenia jest wpłacenie 10 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami konkursowymi i regulaminem konkursu na stronie https://mogalo.pl/konkurs_maks_matematyczny.

Konkurs zostanie przeprowadzony 7.03 w czasie przerwy boiskowej.

Julia Wódka 04.02.2019