Kangur matematyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Zgłoszenia do poniedziałku 28.01.2019 u nauczycieli matematyki. Koszt udziału 9 zł.

Zofia Klepczyńska 21.01.2019

Msza klasowa z naszymi Dziadkami

Styczniowa Eucharystia była dla Najmłodszych okazją do wspólnej modlitwy za nasze Babcie i Dziadków.

20 stycznia spotkaliśmy się w jeszcze większym składzie niż zwykle. Do dzieci i rodziców klas I i II SSP dołączyli Dziadkowie. Modliliśmy się o wszelkie łaski dla Nich. Oprawę muzyczną zapewnił nam Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po Mszy śmialiśmy się wspólnie w czasie Pastorałki zwierzęcej w wykonaniu młodzieży z Teatru Beznazwy. A potem były laurki, życzenia i... wielkie uściski.

Sylwia Gajewska 20.01.2019

List od Maturzystów

Kochani! Z racji tego, że Studniówka już za tydzień SSSSE (Studniówkowe Służby Specjalne Spraw Estetycznych) nie próżnują! Aczkolwiek nie mogą w pełni sprawnie pracować bez materiałów. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą (tak wielką, że ta sprawa kosztuje nas więcej stresu niż sprawdzian z matematyki). Potrzebujemy lampek choinkowych w ciepłym kolorze. Im więcej ich dostaniemy tym lepiej. Można je zostawiać w sali p. Pietrzak (103). Ważne żeby były podpisane. Obiecujemy, że się odwdzięczymy!

Julia Wódka 19.01.2019

Najładniejsze dekoracje bożonarodzeniowe 2019

Rozstrzygnięty został Konkurs Bożonarodzeniowy 2019 na najładniej świątecznie przystrojoną klasę.

Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wybrała najładniej udekorowane klasy. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali przepiękne dekoracje w wielu salach wykonując oryginalne szopki, wieńce czy kalendarze adwentowe. Bardzo ciekawie prezentował się tort z wizerunkiem naszego patrona Księdza Bosko oraz oryginalna szopka zrobiona przez dziewczynki z klasy 4a SSP.

Maciej Drewniak 19.01.2019

Awans siatkarzy do turnieju finałowego

Chłopcy z naszej szkoły podstawowej pokazali klasę!

We czwartek pojechaliśmy na turniej do Szkoły Podstawowej nr 56 na turniej półfinałowy Mistrzostw Łodzi. Nasi mieli za sobą juz dwa wygrane turnieje i szukali szansy na historyczny sukces. W decydującym meczu salezjańscy siatkarze pokonali SP 14 w stosunku 2:1 (15:10 w decydującym tie-breaku) i tym samym mogli świętować awans do najlepszej "czwórki" w Łodzi!

Mateusz Kacprz… 19.01.2019

Mistrzostwa Łodzi w Szachach Klasycznych

W dn. 27-31 grudnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Szachach Klasycznych w kategorii Juniorów. W zawodach wziął udział Michał Jędrzejczak – uczeń Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z klasy VII B. Po długich sportowych zmaganiach Michał ostatecznie zajął II miejsce. Gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów!

Artur Zienczyk 08.01.2019

Kolęda szkolna 2019

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w nowym roku kalendarzowym 2019 rozpoczęliśmy od kolędy szkolnej - czyli modlitwy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników w rozpoczętym roku.

Kolęda to już tradycja w naszej szkole. Jest to nie tylko forma modlitwy, ale również okazja do przypomnienia sobie w jaki sposób przyjąć kapłanów, którzy w tym czasie odwiedzają domy parafian z wizytą duszpasterską.

Maciej Drewniak 07.01.2019

Orszak Trzech Króli 2019

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, czyli miejskich obchodach uroczystości Objawienia Pańskiego. Część z nich wcieliła się w role orszaków jednego z Trzech Mędrców, a część w anioły i diabły.

Piotr Drzewiecki 06.01.2019