Rekolekcje Najmłodszych

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeżywali swoje rekolekcje w pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia.

Spotykali się oni z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego z Krakowa na godzinkę, by wspólnie się modlić, śpiewać i rozmawiać o Bogu. W Wielką Środę wszyscy uczestniczyli we wspólnej Eucharystii, która była podsumowaniem tego czasu.

W imieniu najmłodszej ekipy Szkoły Salezjańskiej życzymy wszystkim pięknych Świąt

Sylwia Gajewska 21.04.2019

Wycieczka do KWB Bełchatów

W słoneczny poniedziałek 15 kwietnia klasy 3A i 3D gimnazjum wybrały się na terenową lekcję geografii do Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów". Podczas wizyty w największej kopalni odkrywkowej w Polsce, uczniowie poznali historię powstania węgla w regionie bełchatowskim, możliwości eksploatacji złoża, a także plany na wykorzystanie terenów pokopalnianych po zakończeniu wydobycia surowca. Następnie zjechali do samej odkrywki, gdzie z bliska zobaczyli pracę ogromnych koparek, które 24 godziny na dobę wybierają węgiel, a także zwałowarki, która układa nadkład nad terenem kopalni.

Piotr Drzewiecki 17.04.2019

Profilaktyka stomatologiczna

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów szkoły podstawowej!

Zostaliśmy poproszeni o wzięcie udziału w badaniu, które jest ważnym elementem tworzenia programu profilaktyki stomatologicznej. Badanie polega na wypełnieniu ankiety on-line. Obiecałem, że skutecznie poproszę rodziców uczniów szkoły podstawowej o wzięcie udziału. Ankietę, która znajduje się w niniejszym linku: http:/www.ebadania.pl/e243db60057e16cd, należy wypełnić do końca kwietnia br.

Dyrektor 17.04.2019

Koncert "Bajkowe dźwięki" Akademii Muzycznej w Łodzi

We wtorek 16 kwietnia dziewczęta z klas 1 a i 1 c wspólnie z wychowawcami uczestniczyły w koncercie "Bajkowe dźwięki" Akademii Muzycznej w Łodzi.  Wspólnie z Elzą odbyliśmy podróż po świecie znanych i lubianych bajek. Alladyn, Dzwonnik z Notre Dame, Bella i Bestia to tylko niektóre z postaci, jakie umiliły nam czas. Największą radością było dla nas spotkanie z najsłynniejszą nianią świata Mary Poppins. Zobaczcie sami jak dobrze minął nam dzień!

Izabela Janik 16.04.2019

Wiosenne smakołyki 2b

Praca domowa nie musi być nudna!

Nie muszą to być karty pracy, czy monotonne ćwiczenia... Panowie z 2b w ramach twórczego zadania domowego, przygotowali wiosenne przysmaki. Sam proces został udokumentowany zdjęciami a degustacja była już samą rozkoszą. Chłopcy z przyjemnością zaprosili swoje koleżanki z 2a na wspólne ucztowanie. Było się czym zachwycać!

Sylwia Gajewska 15.04.2019

Pielgrzymka 8 klas do Czerwińska

W dniu 9 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 8. Salezjańskiej Szkoły Podstawowej odbyli pielgrzymkę do Czerwińska. Centralnym punktem wyjazdu była Msza  Św. czerwińskim Sanktuarium Matki Bożej Pani Mazowsza pod przewodnictwem  ks. Przemysława Solarskiego.

Andrzej Kurto 15.04.2019