Wiadomości dla:

Dzień Patrona

Ksiądz Bosko należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym.

W tym miesiącu szczególnie pamiętaliśmy o św. Janie Bosko. W ramach przygotowania się do świętowania 31 stycznia, Janek Witaszek, Franek Kopytowski i Janek Szymański z klasy 2b przeprowadzili wywiady. Rozmawiali z uczniami i pracownikami szkoły, jakie mamy skojarzenia związane z naszym patronem.  To trzeba zobaczyć!

Msza św. w święto Księdza Bosko 2021

W niedzielę, 31 stycznia, w kościele salezjańskim przy ul. Wodnej obchodziliśmy uroczystość św. Jana Bosko. Szczególna Msza św. została odprawiona o godz. 10.00. Wzięli w niej udział przedstawiciele głównych dzieł salezjańskich mieszczących się przy ul. Wodnej.

Święto Patrona 2020

Patronem naszej szkoły jest Ksiądz Bosko. Dlatego każdego roku w jego liturgiczne wspomnienie, 31 stycznia, obchodzimy Święto Patrona.