1 lutego 2020

Święto Patrona 2020

Maciej Drewniak

Patronem naszej szkoły jest Ksiądz Bosko. Dlatego każdego roku w jego liturgiczne wspomnienie, 31 stycznia, obchodzimy Święto Patrona.

W tym roku centralnym punktem tego dnia była Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Tadeusz Jarecki - przełożony inspektorii warszawskiej. Obecna była cała szkoła: uczniowie, nauczyciele, pracownicy i niektórzy rodzice i absolwenci. W sposób szczególny można było zauważyć zaangażowanie niektórych grup: zespołu muzycznego szkoły podstawowej i liceum, ministrantów i bielanek. Była to okazja do wspólnej modlitwy i podziękowania Bogu za Księdza Bosko.

Ksiądz Inspektor, opowiadając kilka zdarzeń z życia Janka Bosko zachęcił, aby uczyć się od naszego świętego Patrona i naśladować go na drodze do własnej świętości.

Pod koniec Mszy odbyło się uroczyste podpisanie nowego Statutu Liturgicznej Służby Ołtarza Zespołu Szkół Salezjańskiej im. Ks. Bosko przy ul. Wodnej.