Maciej Drewniak

Styczeń - miesiąc Księdza Bosko

9 sty 2020 - 09:14

Ksiądz Bosko należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym. W styczniu, kiedy obchodzimy jego liturgiczne wspomnienie - warto "odświeżyć" sobie życiorys Patrona naszej szkoły.

Warto to zrobić tym bardziej, że 31 stycznia, w uroczystość św. Jana Bosko, w szkolę będą odbywać się różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Warunkiem zdobycia nagrody, będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie związane z życiorysem Księdza Bosko lub jakąś sentencją, którą wypowiedział. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na tej stronie: "Życiorys Księdza Bosko" oraz w pliku, który można pobrać poniżej.

• Najważniejsze wydarzenia z życia Księdza Bosko o raz jego sentecje.pobierz