Maciej Drewniak

Listopad - miesiąc modlitwy za zmarłych

31 paź 2019 - 12:38

W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. Wiara w "świętych obcowanie" zapewnia nas o duchowej łączności z tymi, którzy już odeszli z tego świata. Ta łączność podtrzymywana jest przede wszystkim przez modlitwę.

Wypominki za zmarłych

Od poniedziałku do piątku na zakończenie mszy św. o 7.30 w kaplicy szkolnej odbywają się wypominki za zmarłych.

Dowiedz się więcej o wypominkach

Wypominki klasowe

W listopadzie poszczególne klasy naszej szkoły będą miały tzw. "wypominki klasowe". W wyznaczony dzień dla danej klasy, jej uczniowie będą zaproszeni na Mszę św. z wypominkami za ich zmarłych.

Sprawdź kiedy są wypominki w Twojej klasie

Odpust za zmarłych

Warto pamiętać, że w dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Należy go ofiarować za osobę zmarłą.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

• trwanie w łasce uświęcającej lub spowiedź sakramentalna;
  • komunia św.;
  • modlitwa w intencji Papieża (chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Św. wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby Papieża. Wystarczy odmówić "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo");
  • Pragnienie, aby zerwać w swoim życiu z każdym grzechem.

Intencje Mszy św. za zmarłych

Przyjmujemy również intencje Mszy św. za zmarłych, które będą odprawiane o 7.30 w kaplicy szkolnej (od poniedziałku do piątku).