Pielgrzymka do katedry 2024

Pierwszym etapem zakończenia roku szkolnego jest dla nas pielgrzymka do katedry i dziękczynna Eucharystia.

Wyruszyliśmy piechotą po godzinie wychowawczej o 9:00 rano rozpoczynając od najmłodszych. Zespół, ministranci i bielanki - odpowiedzialni za przygotowanie liturgii - pojechali autokarem.

Pierwszym aktem, zaraz po krótkim odpoczynku na przykatedralnej trawce, było złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Po nim w procesji weszliśmy do katedry, wypełniając ją "po brzegi". Do naszego dziękczynienia dołączyli się jak zwykle rodzice i bliscy uczniów.

uroczystości

Uroczystość Wspomożycielki 2024

W piątek, 24 maja, obchodziliśmy w szkole Uroczystość Wspomożycielki Wiernych. Jej centralnym punktem było wspólne Słówko przed figurą Matki Bożej na dziedzińcu szkolnym.

Uroczystość Wspomożycielki jest, obok Niepokalanej 8 grudnia, najważniejszym świętem maryjnym w Rodzinie Salezjańskiej. Pozostawił nam tę tradycję Ksiądz Bosko, który sam był czcicielem Maryi Niepokalanej Wspomożycielki i zalecał to nabożeństwo salezjanom oraz swoim wychowankom.

wydarzenia religijne

Pielgrzymka uczniów klas ósmych do Czerwińska

Jak co roku uczniowie klas ósmych udali się wraz ze swoimi wychowawcami i katechetami do Czerwińska. Uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej, podobnie jak maturzyści, stają przed dużymi wyborami w swoim życiu.

Po dotarciu na miejsce i przywitaniu Matki Bożej Czerwińskiej spotkaliśmy się wszyscy w auli, gdzie objaśniane były zasady i reguły gry plenerowej, w którą zaangażowano wszystkich uczniów.

Licealne czytanie Biblii

Tydzień Biblijny 2024 był okazją do wspólnego czytania Pisma Świętego podczas Słówka SLO.

W trakcie wspólnej modlitwy na Słówku licealnym każdy mógł przeczytać na głos ulubiony fragment Pisma Świętego. Wielu uczniów skorzystało z tej okazji i odczytało swój urywek. Była to bardzo dobra okazja, by podzielić się słowem Bożym, posłuchać różnych fragmentów Biblii i jednocześnie uczcić tydzień biblijny.

rekolekcje

Rekolekcje wielkopostne

W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonych przez Księdza Łukasza Dumińskiego.

Najmłodszym uczniom Ksiądz Łukasz przypomniał sen Księdza Bosko z dziewiątego roku życia. Narysowany wilk, którego każdy z nas w sobie nosi, był inspiracją do rachunku sumienia i rozstania się z grzechem. Dzieci w czasie swojego spotkania złożyły także przy ołtarzu skarbonki z jałmużną wielkopostną.

Orszak Trzech Króli 2024

"Mędrcy Świata, Monarchowie, gdzie spiesznie dążycie..." Do Betlejem! Do serca łódzkiej archidiecezji, do katedry!

Ze śpiewem, modlitwą i wiarą uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele wzięliśmy udział w łódzkim Orszaku Trzech Króli.

Wspólne świętowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele Świętego Ducha. Tam ministranci z naszej szkoły służyli do Eucharystii. Następnie ruszyliśmy we wspólną drogę, która zakończył koncert przed katedrą.

Kolęda 2024 w SLO

Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego to czas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Podtrzymujemy tę tradycję również w naszej szkole.

Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa tych, którzy ją przyjmują o Boże błogosławieństwo na nowy rok. Jest to również okazja do tego, by umocnić swoją wiarę i nadzieję w Boże prowadzenie i opiekę oraz w to, że moje życie jest w ręku Boga.

Kolęda 2024 w SSP

Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego to czas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Kultywujemy tę tradycję również w naszej szkole, aby prosić Boga o Jego błogosławieństwo i prowadzenie.

W pierwszy dzień szkoły w nowym roku, 2 stycznia 2024, na Słówku o 11:30 odbyła się Kolęda dla SSP. Poprowadził ją ks. Dyrektor Julian Dzierżak. Był stół z białym obrusem, świece, krucyfiks i woda święcona. Posługiwali również ministranci.

Adwentowy Dzień Skupienia

Skupienie adwentowe 2023

Ks. Łukasz Dumiński poprowadził w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia, który tradycyjnie przypadł w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a więc 8 grudnia.

Ks. Łukasz już dzień wcześniej, w pierwszy czwartek miesiąca grudnia, spotkał się ze szkolnymi ministrantami i w ich asyście odprawił wieczorną mszę św. w kościele. Spotkanie to miało charakter powołaniowy, gdyż ks. Łukasz jest odpowiedzialny za powołania w inspektorii warszawskiej.