13 czerwca 2019

Finał konkursu biblijnego 2019 w Niepokalanowie

Maciej Drewniak

Zakończył się trzeci, finałowy etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięła w nim udział uczennica naszego liceum Weronka Majewska.

Dojście do finału poprzedzone było zmaganiami na etapie szkolnym i diecezjalnym. W etapie szkolnym, który odbył się w marcu, wzięło udział 17 uczniów naszego liceum. Troje najlepszych przeszło do etapu diecezjalnego. Odbył się on w kwietniu w wydziale katechetycznym archidiecezji łódzkiej. Również na tym etapie Weronika zakwalifikowała się do trójki najlepszych i w ten sposób stała się finalistką Konkursu.

Finał odbył się w Niepokalanowie w dniach 10-11 czerwca. Wzięło w nim udział 123 uczestników, ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zmagania rozpoczęły się od testu pisemnego, który pozwolił wyłonić “7 wspaniałych”, którzy zostali laureatami Konkursu. To oni walczyli potem o pierwsze miejsce, odpowiadając na pytania ustne.

Oprócz zmagań konkursowych, finał urozmaicony był wspólną modlitwą na nabożeństwie słowa Bożego oraz podczas Mszy św., koncertem zespołu Exodus15, zwiedzaniem Niepokalanowa oraz spotkaniami i rozmowami z innymi uczestnikami.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej odbył się w tym roku po raz 23. Uczestnicy mieli za zadanie poznać Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian. W konkursie, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, wzięło udział niemal 30 000 uczniów z prawie 1,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych.

Strona internetowa Konkursu: www.okwb.pl