Wiadomości dla:

osiągnięcia

Salezjańskie Złote Liceum 2023

Utrzymujemy się w czołówce najlepszych liceów w Polsce i w Łodzi. Świadczy o tym “Złota tarcza”, którą również w tym roku otrzymaliśmy w rankingu Perspektyw.

33. edycja Olimpiady teologicznej

Już po raz kolejny uczniowie naszego liceum uczestniczą w Olimpiadzie Teologii Katolickiej (OTK). W tym roku odbywa się ona pod hasłem “Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Sukces w konkursie informatycznym 2022

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż uczeń naszej szkoły - Ignacy Matyjak z klasy 6a zajął II miejsce w XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną "Nasze dziedzictwo, czyli swoje chwalimy", w tym roku pod hasłem "Wiersze Marii Konopnickiej".

Finalista 26 OKWB w Niepokalanowie!

W dniach 30-31 maja br. odbył się finał 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wśród 123 finalistów (po 3 osoby z każdej diecezji) znalazł się również nasz kolega Paweł Grabowicz uczeń klasy 3c SLO, który zakwalifikował się do wielkiego finału dzięki zajęciu 2 miejsca w archidiecezji łódzkiej. Opiekunem Pawła był ks. Andrzej Kurto SDB.

Warsztaty biblijne na Jasnej Górze

12 maja br. w Częstochowie odbyło się „15. Spotkanie Młodych z Biblią”, w którym wzięli udział diecezjalni finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą archidiecezję reprezentował finalista – uczeń naszej szkoły – Paweł Grabowicz z klasy 3c SLO, który udał się tam wraz ze swoim katechetą ks. Andrzejem Kurto. Paweł w etapie Archidiecezji Łódzkiej  zajął 2 miejsce, co zapewniło mu awans do ostatniego etapu konkursu.