Ładowanie strony...

Wiadomości dla:

konkursy/olimpiady

Weź udział w konkursie biblijnym 2021

Wszystkich chętnych licealistów zapraszam do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Zakres bieżącej edycji obejmuje Księgę Ezechiela i Ewangelię według św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zgłoszenia do 24 lutego 2021 r. u ks. Macieja Drewniaka ([email protected]).

W roku szkolnym 2023/2024 Zespół Szkół Salezjańskich im. Księdza Bosko w Łodzi organizuje Konkurs o Księdzu Bosko. Jest on związany z 200 rocznicą pierwszego proroczego snu, który Janek Bosko miał w 9 roku życia.

Nasi laureaci odebrali swoje nagrody!

W dniu 17 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku tytuł laureata zdobyło aż dwóch uczniów z naszej szkoły! Spośród niemal 20000 uczniów biorących udział w konkursach nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych. Wspaniałe wyniki odnotowali: Modest Skrzetuski z fizyki oraz Krzysztof Zajdler z chemii. Tym samym w ramach nagrody mogą wybrać dowolne liceum w Łodzi! Gratulujemy wspaniałego sukcesu, Panowie! Serdeczne gratulacje dla ich opiekunów naukowych, p.Zofii Ziółkowskiej oraz p. Izabeli Deszcz

Nasza uczennica laureatką Olimpiady Teologicznej w Pelplinie

W dniach 13-15.04.2023 roku w Pelplinie odbył się finał XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 120 uczestników z całej Polski. Archidiecezję łódzką reprezentowali Barbara Piotrowicz, uczennica naszego liceum z klasy IIIb oraz dwóch uczniów z I LO w Łodzi.