26 kwietnia 2017

Finał II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Administrator strony

26 kwietnia odbył się w naszej szkole finał drugiej edycji autorskiego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Już po raz kolejny uczniowie łódzkich gimnazjów spotkali się na Wielkim Finale konkursu poświęconego krajom, w których językiem oficjalnym jest język angielski. Dziesięciu finalistów pokonało dwa etapy zmagań na poziomie szkolnym i rejonowym, aby móc walczyć o nagrodę główną - czytnik e-booków, której sponsorem była Fundacja Nauki i Wychowania

Uczniowie musieli wykazać się znajomością faktów z różnych dziedzin, m.in. geografii, literatury czy historii takich państw, jak USA, Wielka Brytania i Kanada. Quiz, w którym brali udział, nie należał do łatwych. Okazało się jednak, że finaliści posiadają niezwykle rozległą wiedzę na tematy związane z państwami anglojęzycznymi.

Jednym z zadań konkursowych były prezentacje przygotowane przez uczestników, a opowiadające o najciekawszych miejscach, które można odwiedzić w USA, Australii, Kanadzie, czy Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, aż troje finalistów opowiedziało nam o jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie - strefie 51.
Nie zabrakło też pięknych opowieści o Pałacu Buckingham, Górze Rushmore czy Australii i Nowej Zelandii.

Zwycięzcą II edycji konkursu został Jakub Marszałkowski z gimnazjum nr 21. Drugie miejsce zajęła Maria Bednarek, gimnazjum 44, a trzecie Sebastian Dziuda z gimnazjum nr 38.

Bardzo cieszymy się, że młodzi ludzie posiadają tak wiele informacji na temat krajów anglojęzycznych. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji konkursu.

Już wkrótce będziecie mogli obejrzeć fotorelację z finału.

JMŻ
fot. Piotr Drzewiecki, Bartosz Bugajski 2a SG