Teatr Beznazwy

Przegląd Inicjatyw Teatralnych - publikacja

Przegląd Inicjatyw Teatralnych (PIT) już od piętnastu lat stanowi okazję do spotkania młodych wychowanków salezjańskich zaangażowanych w amatorską działalność teatralną. Niniejsza publikacja jest nie tylko podsumowaniem tej długiej historii, ale także przybliżeniem działalności teatrów salezjańskich w inspektorii warszawskiej. Ks. Mariusz Lach SDB przygotował również artykuł naświetlający salezjańską tradycję teatralną, zapoczątkowaną przez samego św. Jana Bosko w pierwszym oratorium na Valdocco. 
 

teatr

Przedstawienie dla pierwszaków "Kopciuszek"

28 kwietnia dziewczynki z klasy 3a przygotowały spektakl teatralny pt. : "Kopciuszek". Było to  symboliczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada rokrocznie 27 kwietnia. 

teatr

Międzynarodowy Dzień Teatru z Teatropolis

Dziś najmłodsza grupa teatru Beznazwy w wyjątkowy sposób świętowała Międzynarodowy Dzień Teatru.

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu https://monopolis.pl/teatropolis2025 wzięliśmy udział w czytaniu poezji Jana Brzechwy przez wybitnych, polskich aktorów. Między innymi słuchaliśmy interpretacji znanych wierszy w wykonaniu Andrzeja Seweryna, Małgorzaty Potockiej, Grażyny Barszczewskiej, Katarzyny Kubackiej-Seweryn. 

teatr

XVI Przegląd Inicjatyw Teatralnych - PIT 2025

W dniach 14 - 16 marca 2025 w naszej szkole odbył się XVI Przegląd Inicjatyw Teatralnych, w którym uczestniczyło około stu osób.

Uczestnicy i goście mieli okazję obejrzeć dziewięć przedstawień a także uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach i Drodze Krzyżowej.

Mogliśmy zobaczyć:

Teatr Beznazwy

Zaproszenie na XVI Przegląd Inicjatyw Teatralnych

W dniach 14 - 16 marca 2025 zapraszamy serdecznie na XVI Przegląd Inicjatyw Teatralnych, który odbędzie się w naszej szkole na Wodnej. 

Będzie to wspaniała okazja do obejrzenia teatrów salezjańskich. Szczegóły na plakacie autorstwa Filipa Garmulewicza.

wycieczki klasowe

Klasa 5c odkrywa teatr

Klasa 5c uczestniczyła w ostatnim czasie w dwóch wydarzeniach związanych z teatrem.
Aby móc rozwijać więź w klasie, wokół wspólnie przeżywanego wydarzenia, wybrałyśmy się na wyjątkową adaptację baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie Kaczątko” do teatru Pinokio. Uniwersalny przekaz historii został tym razem stworzony we współpracy z artystami z alternatywną motoryką, niepełnosprawnością intelektualną i neuroróżnorodnością. Ogromne wrażenie wywarł na dziewczętach m. in. taniec aktorów (łabędzi) na wózkach inwalidzkich oraz niewidomej pani.

teatr

Wspomnienie Matusi Małgorzaty 2024

"Czy zostaniesz mamą moich chłopców?" - to etiuda teatralna zaprezentowana z okazji wspomnienia Matusi Małgorzaty.
Teatr Beznazwy

"Włókniarki" teatru Arlekin

Aktorzy Beznazwy 14 listopada wybrali się do teatru Arlekin na przedstawienie "Włókniarki".

W czasie spektaklu wszystkich nas zaskoczyła cudowna muzyka, grana na żywo, oddająca świetnie emocje i wydarzenia przedstawiane na scenie. Przekaz był mega mocny, pokazujący tragiczne życie włókniarek łódzkich, o których się za wiele nie mówi. To poważny temat, ale subtelnie ujęty, przez co mogliśmy się utożsamić z historią, ale nie płakać przez kolejny tydzień. Proste, ale bardzo dobrze wykorzystane światła i scenografia, przerost treści nad formą. 

teatr

Tylko jeden dzień

   

Pewnego razu Lis i Dzik, dwoje zgranych przyjaciół, obserwują jak z jajka wykluwa się mała Muszka majowa. Ponieważ, jak powszechnie wiadomo, owady te żyją tylko jeden dzień, przyjaciele nie chcąc unieszczęśliwiać nowo poznanej, wymyślają zabawę, która odwraca rzeczywistość. Przekonują Jętkę, że to nie ona, a Lis, jest stworzeniem, któremu został tylko jeden dzień życia. Jednak prawda prędzej czy później zawsze wychodzi na jaw...

Oglądaliśmy (3B SSP) ;) i możemy dodać kolejną sztukę teatralną, która nakłoniła nas do refleksji na temat egzystencji.