Salos

Gimnastyka korekcyjna w naszej szkole

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej 2024

Od września 2024 w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Lokalnym SALOS Wodna realizujemy cykl zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej. Są one przeznaczone dla dzieci z klas 1-5. Dzięki programowi, chcemy zaoferować uczniom możliwość udziału w zajęciach, które pozwolą zapobiegać wadom postawy oraz je eliminować.

sport

Wspaniałymi wynikami kończymy Szkolne Mistrzostwa Łodzi w czwórboju lekkoatletycznym.

22 maja, na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego rozegrano finał Szkolnych Mistrzostw Łodzi w czwórboju lekkoatletycznym. Jak sama nazwa wskazuje czwórbój składa się z czterech konkurencji: skoku w dal, biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową oraz biegu: 600m - dziewczęta, 1000m - chłopcy. W każdej konkurencji startuje 6-cio osobowa reprezentacja, a wyniki osiągane przez zawodników, rywalizujących w poszczególnych konkurencjach, przeliczane są na punkty. Suma punktów, zdobytych przez wszystkich startujących, decyduje o końcowej klasyfikacji.

Jesteśmy wicemistrzami Łodzi!

Nasi najmłodsi uczniowie zdobyli wicemistrzostwo Łodzi w zawodach sportowych "Gry i zabawy".

We wtorek 19 marca 2024 odbyło się finałowe spotkanie wyścigów rzędów, zawody dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 55.

III miejsce szkoła nr 71 a na IV uplasowała się SP nr 190.

Były ogromne emocje i wspaniała, sportowa atmosfera, co pokazują zdjęcia wykonane przez naszych fotografów: Amelię Mazerant z klasy 3a oraz Witolda Oleszka z klasy 2b.

osiągnięcia

Mamy wicemistrza Polski w kendo

Mateusz Kruszyński, uczeń klasy 2B SLO, został srebrnym medalistą na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kendo 2024 zorganizowanych przez Polski Związek Kendo.

Zawody odbyły się w dniach 9-10 marca w Warszawie. Mateusz został wicemistrzem Polski w kategorii kyu mężczyzn.

Gratulujemy i bardzo się cieszymy. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.

osiągnięcia

​Nasze dziewczyny vice mistrzyniami Łodzi

Dziś rozegrany został Turniej Finałowy Mistrzostw Łodzi w Koszykówce Dziewcząt.

Nasze podopieczne walczyły z ogromnym poświęceniem, zagrały wspaniałe trzy mecze, po których mogły cieszyć się z drugiego miejsca.

Srebrny medal dały im wygrane z SP 184 oraz SP 34. Jedyny zespół, którego wyższość musiały uznać to SP 11, który w swój skład oparł o zawodniczki ŁKS-u.

Wyczyn dziewcząt jest tym większy, że grały z uczennicami o rok starszymi od siebie!

A oto nasze Sreberka!

Ogromne gratulacje, jesteście wielkie!!!

spotkania z ciekawymi ludźmi

Artur Partyka w naszej szkole

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Olimpijczyka. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził jeden z polskich olimpijczyków Artur Partyka.

Dzięki tej wizycie mogliśmy osobiście podziękować Panu Arturowi za jego pasję, zaangażowanie i imponujące osiągnięcia na najważniejszych arenach sportowych świata.

Podczas godzinnego spotkania opowiedział on nam o swojej karierze sportowej, o drodze, którą musiał przebyć, aby trafić na sam szczyt oraz zasmakować marzenia niejednego sportowca, czyli stanąć na podium olimpijskim.

sport

Ćwierćfinał Mistrzostw Łodzi w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.

23 lutego 2024 r. w Zespole Szkół Salezjańskich odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Łodzi w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.

Uczestnicy to III LO, XIIl LO, XXVI LO, Salezj.LO

Drużyny biorące udział w turnieju reprezentowały wysokie umiejętności, a poziom był bardzo wyrównany.

Mecze były bardzo zacięte, aż do samego zakończenia rywalizacji.

Wyniki rywalizacji:

Salezj.LO - III LO -  42:22

XII LO - XXVI LO - 46:35

Salezj. LO - XII LO - 40:65

XII LO - III LO - 51:39

XXVI - III LO - 58 - 43

Jesteśmy w półfinale!

Uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w wyścigach rzędów, wygrywając ćwierćfinał!

16 stycznia odbyły się w naszej szkole zawody sportowe "Gry i zabawy". Nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce, na drugim uplasowała się Szkoła Podstawowa Marcina Gortata a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 130.

Były ogromne emocje i wspaniała, sportowa atmosfera, co pokazują zdjęcia wykonane przez naszych fotografów: Amelię Mazerant z klasy 3a, Franciszka Kopytowskiego i Jana Witaszka  z 4b.

7a SSP była na ślizgawce

W minioną środę uczennice 7a wraz z wychowawcą wybrały się na lodowisko

W środę 10.01.2024 roku uczennice klasy 7a pod opieką wychowawcy - Marcina Paździora, Marzeny Faflik oraz Mateusza Kacprzykowskiego wybrały się na pobliską Bombonierkę. Niektóre dziewczyny założyły łyżwy po raz pierwszy, inne robiły piruety i inne figury. Radości było sporo, nikt krzywdy sobie nie zrobił, jest gotowość na powtórkę?