27 czerwca 2019

Kolonie na Podhalu 2019 - wyjazd po Mszy Św. o 13

Marcin Paździor

Zapraszam uczestników wyjazdu wakacyjnego na Podhale w najbliższą niedzielę do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na godz. 13.00 na Mszę św. Bezpośrednio po niej ruszymy w góry. Autokar będzie podstawiony o godz. 13.30.

Zespół Szkół Salezjańskich, jako organizator wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, zapraszając do skorzystania z wakacyjnej oferty Kolonii na Podhalu zwraca się z apelem do Rodziców o wspieranie działań mających służyć bezpieczeństwu oraz udanemu wypoczynkowi podopiecznych Zespołu Szkół Salezjańskich. Mając w szczególności na uwadze istotną rolę, jaką przy organizowaniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży pełni przepływ informacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz rodzicami a wychowawcami, pozwalający z odpowiednim wyprzedzeniem planować, przewidywać oraz reagować na zaistniałe sytuacje, zwracamy się do Rodziców o to, aby:

1. Przed wyjazdem dziecka na wakacyjny wypoczynek poinformowali wychowawcę o okolicznościach, które mogą mieć znaczenie dla zdrowia, dobrego samopoczucia i udanego wypoczynku ich dziecka oraz pozostałych dzieci uczestniczących w wyjeździe, w szczególności o dostarczanie następujących danych:

a) czy dziecko cierpi na jakieś schorzenie, przyjmuje leki,

b) czy ma problemy z aklimatyzacją w grupie i nawiązywaniem kontaktów,

c) czy bywa impulsywne i nieprzewidywalne,

d) czy wymaga specjalne opieki (uwagi) lub sporadycznej pomocy w konkretnych czynnościach.

2. Przed wakacyjnym wyjazdem przeprowadzali z dzieckiem rozmowę o tym, iż z każdym ewentualnym problemem, jaki pojawi się podczas kolonii, może i powinno zawrócić się do wychowawców, prosimy także Rodziców o to, aby uczulili swoje dziecko na to, iż powinno powiadomić wychowawców, jeśli spostrzeże, że podczas wakacyjnego pobytu jakiemuś innemu dziecku dzieje się ze strony rówieśników krzywda, lub jeśli zauważy, że jakieś inne dziecko ma problem, z którym nie potrafi sobie samo poradzić.

3. Informowali opiekunów wyjazdu o wszelkich problemach sygnalizowanych im przez dziecko (m.in. prosimy o przekazywanie nam informacji mogących wskazywać na to, że dziecko w czasie pobytu na kolonii źle czuje się w grupie rówieśników, prosimy Rodziców również o to, aby nie bagatelizowali jakichkolwiek docierających do nich informacji mogących świadczyć o problemach ich dziecka lub o problemach innych dzieci).

4. Przekazywali wychowawcom uzyskane od swoich dzieci informacje mogące świadczyć o jakichkolwiek nieprawidłowościach lub zdarzeniach odnoszących się do uczestników wyjazdu, które mogą lub powinny być sygnałem do podjęcia z naszej strony interwencji. Informacje, o jakich mowa powyżej, pomogą Zespołowi Szkół Salezjańskich czuwać nad bezpieczeństwem powierzonych jego opiece dzieci i młodzieży oraz dadzą wychowawcom szansę na poświęcenie każdemu z podopiecznych takiej uwagi, która pozwoli, aby każde dziecko mogło radośnie, beztrosko i bezpiecznie czuć się podczas wakacyjnego pobytu zorganizowanego przez Zespół Szkół Salezjańskich. Jesteśmy pewni, iż doświadczenie Zespołu Szkół Salezjańskich w organizowaniu wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży, starania wykwalifikowanej kadry oraz współpraca ze strony Rodziców pozwolą skutecznie chronić powierzone naszej opiece dzieci i młodzież przed zagrożeniami oraz zapewnić im udany, pełen pozytywnych wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień z wakacyjnego odpoczynku

Harmonogram z nr tel