9 marca 2017

Zostań Posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Administrator strony

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznej sesji to "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej".

Temat tegorocznej sesji nawiązuje do uchwalonej w 2016 roku przez Sejm RP ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U.2016 poz. 744), której przepisy mają na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny albo ten ustrój propagujące. Aby zrealizować zadanie rekrutacyjne, należy znaleźć takie właśnie miejsce w najbliższym otoczeniu. W kolejnym kroku należy wskazać dla niego nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym. Celem projektu jest również nagłośnienie działań związanych z projektem, nawiązując współpracę z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Wszelkie istotne informacje znajdują się zarówno w Regulaminie, jak i w Przewodniku uczestnika XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (w załączniku). Rekrutacja potrwa do 11 kwietnia, a nagrodą dla najlepszych zespołów z całej Polski będzie udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca.

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, realizacji tegorocznego zadania oraz przebiegu SDiM można kierować do Marszałka XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży, Jakuba Żebrowskiego.