Zielona Szkoła klas 2 SSP

Sylwia Gajewska 11.05.2019

W dniach od 6 do 10 maja klasy 2 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej spędziły czas ze swoimi wychowawcami na Zielonej Szkole w Jastrzębiej Górze!

Ekipa z 2a i z 2b zaczęła swoje zwiedzanie i wypoczywanie w Toruniu, gdzie piekliśmy pierniki, zwiedzaliśmy miasto i rozmawialiśmy o Mikołaju Koperniku. Pierwszy dzień wyprawy zakończyliśmy na plaży w Jastrzębiej Górze, gdzie z radością powitaliśmy polskie morze.

Drugi dzień spędziliśmy na miejscu wypoczynku, gdzie się uczyliśmy, spacerowaliśmy, bawiliśmy na plaży. Panowie grali w ukochaną piłkę nożną a panie odkrywały piękno przyrody. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku a potem na dyskotece.

Trzeciego dnia wybraliśmy się do Gdyni. Uczestniczyliśmy tam w lekcji o życiu w Bałtyku. Zwiedzaliśmy Oceanarium, ORP Błyskawicę a na koniec wybraliśmy się na lody od Księdza Dyrektora. Wieczorem dziewczynki szalały na placu zabaw a chłopcy oglądali mecz.

Kolejny dzień naszej wycieczki zaprowadził nas na Hel: do fokarium i na plażę. Spacerowaliśmy, bawiliśmy się w piasku budując szałasy. Wieczorem znów się wspólnie bawiliśmy i cieszyliśmy wzajemną obecnością.

Ostatniego dnia wstaliśmy wcześnie rano i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pierwszym naszym przystankiem był Gdańsk Oliwa, gdzie wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego. Potem zwiedzaliśmy wioskę kaszubską w Szymbarku. I po kilkugodzinnej podróży wróciliśmy do Łodzi.

Zielona Szkoła była dla nas czasem integracji, uczenia się samodzielności i poznawania rzeczywistości w szkolnym towarzystwie. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.