Zawiązanie Licealnych Kół Różańcowych 2024

W tym roku szkolnym (2024/25) rozpoczęły modlitwę aż 4 Licealne Koła Różańcowe.

Maciej Drewniak

7 października 2024 r.

Przygotowane do rozdawania tajemnice różańca oraz obrazki różańcowe (fot. Amelia Szymańska).

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października, rozpoczęły swoją działalność Licealne Koła Różańcowe.

Podczas Słówka odbyło się krótkie nabożeństwo, podczas którego uczniowie poprowadzili dziesiątek różańca. Modliliśmy się m.in. o pokój na świecie - intencji, o którą prosił papież Franciszek.

Po modlitwie uczniowie, którzy zapisali się do kół różańcowych otrzymali swoją pierwszą tajemnicę. Kolejne będą otrzymywać co dwa tygodnie podczas Słówek. W tym roku powstały aż cztery róże różańcowe.

Uczniowie prowadzą modlitwę różańcową podczas Słówka dla liceum (fot. Amelia Szymańska).
Uczniowie otrzymują pierwszą tajemnicę różańca (fot. Amelia Szymańska).
Uczniowie otrzymują pierwszą tajemnicę różańca (fot. Amelia Szymańska).