10 listopada 2023

Zaśpiewaliśmy 11 przykazań

Maciej Drewniak

Na zaproszenie ks. kardynała Grzegorza Rysia oraz zespołu Mocni w Duchu uczniowie liceum oraz ósmych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w koncercie ewangelizacyjnym "11 Przykazań", który odbył się 10 listopada w łódzkiej Atlas Arenie.

W pewnym stopniu koncert był kontynuacją spotkań rekolekcyjnych dla młodych, które organizuje duszpasterstwo młodzieży archidiecezji łódzkiej wraz z jezuickim ośrodkiem Mocni w Duchu. Spotkania są adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz najstarszych klas szkoły podstawowej.

Tym razem spotkanie miało charakter koncertu ewangelizacyjnego, którego motywem przewodnim były przykazania Dekalogu oraz 11. przykazanie – przykazanie miłości. Prezentacji każdego z przykazań towarzyszyła specjalnie skomponowana piosenka oraz świadectwo lub krótka konferencja. Młodzież mogła aktywnie uczestniczyć w koncercie przez śpiew i taniec: słowa utworów były wyświetlane na telebimach, a tancerze na podwyższeniach prezentowali przygotowane układy choreograficzne.

Przed tytułowym 11. przykazaniem został odczytany fragment Ewangelii wg św Jana: "Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali". Po nim ks. kardynał Grzegorz Ryś wygłosił konferencję.

Śpiew i błogosławieństwo zakończyły koncert, w którym wzięło udział około 2000 młodzieży archidiecezji Łódzkiej. W tym uczniów naszej szkoły by było ponad 300.