15 października 2022

Zaproszenie na wycieczkę Szlakiem F. Chopina

Marcin Paździor

Klub turystyki aktywnej zaprasza kolejną aktywność (22.10.2022).

W najbliższą sobotę 22.10.2022 zapraszam chętnych (również rodziców) na wycieczkę do Żelazowej Woli i Warszawy śladami Fryderyka Chopina. W programie: dom urodzenia Fryderyka Chopina, Łazienki z pomnikiem kompozytora, Kościół Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka, Stary Cmentarz, na którym są pochowani Mikołaj i Justyna (rodzice F.Ch.) oraz jego siostry. Będąc na Starówce podejdziemy również pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza.

Jeśli będzie możliwe, wejdziemy do Kościółka (Sanktuarium) w Brochowie, w którym został ochrzczony Fryderyk, a jego rodzice powiedzieli sobie sakramentalne tak. Muzeum Chopina w Warszawie niestety jest nieczynne z powodu remontu.

Wycieczka jest częścią projektu wymiany (Poznajmy Wiellich Polaków - Chopina i Jana Pawła II) realizowanego we współpracy ze Szkolą Polską przy Konsulacie RP w Lyonie.

Wyruszymy spod szkoły o 8.10 (zbiórka 8.00), powrót jest planowany ok. 19.30.

Koszt 100zł obejmuje transport, bilet wstępu do Muzeum oraz obiad. Proszę o kontakt przez dziennik do czwartku 20.10.2022.