Ładowanie strony...
24 czerwca 2024

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw 2024

Maciej Drewniak

Wyjątkowo w tym roku zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbyło się dla całej szkoły o godz. 17:00.

Rozpoczęliśmy na boisku szkolnym: odświętnie ubrani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po odśpiewaniu Hymnu państwowego ks. Dyrektor Julian Dzierżak pogratulował uczniom pięknych wyników i solidnej pracy. Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły podziękował za owocną współpracę przez cały rok. Szczególne słowa wdzięczności skierował do nauczycieli, którzy kończą pracę w naszej szkole.

Wyjątkowy i jednocześnie poruszający był moment ucałowania sztandaru szkoły, którym ks. Julian Dzierżak żegnał się ze wspólnotą szkoły salezjańskiej przy ul. Wodnej. Po 19 latach jej prowadzenia. Przełożony Salezjanów Inspektorii Warszawskiej skierował go do pracy w szkole w Legionowie. Na jego miejsce od września przyjdzie nowy dyrektor ks. Robert Bednarski.

Słowa podziękowania i pożegnania wypowiedzieli jeszcze raz rodzice, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich Ireneusz Maj oraz opiekun Koła Żeglarskiego Paweł Wojciechowski.

Po zakończeniu wspólnego spotkania na boisku uczniowie rozeszli się do swoich klas, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa i nagrody.