23 czerwca 2023

Zakończenie roku szkolnego AD 2023

Janusz Ćwik

Podobnie jak w ubiegłych latach zakończenie roku szkolnego odbyło się dzień wcześniej, w czwartek i miało dwie odsłony. W godzinach porannych poszczególne klasy wyruszyły w pielgrzymce do katedry, by o godz. 10:00 uczestniczyć we mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem j.e. bpa. Ireneusza Pękalskiego.

Tuż przed Eucharystią na placu katedralnym oddaliśmy cześć św. Janowi Pawłowi II modląc się przy pomniku upamiętniającym jego postać. Przedstawiciele szkoły złożyli również wiązankę kwiatów. Podczas homilii ks. Biskup wskazał na istotę chrześcijaństwa, która polega na przywiązaniu do Chrystusa i jego nauczania. Podkreślił, że misją szkoły jest uczenie takiej postawy, oprócz przekazywania solidnej wiedzy. Zauważył, że taką wyjątkową szkołą jest Szkoła Salezjańska w Łodzi - stawia na wartości i naucza na wysokim poziomie.

Na zakończenie mszy św. ks. Dyrektor podziękował wszystkim jej uczestnikom za obecność i piękną modlitwę. Zauważył gości ze szkoły salezjańskiej we Francji (z Normandii), którzy od kilku dni u nas goszczą w ramach realizowanego wspólnie programu Erasmus + i uczestniczą w życiu naszej społeczności. Dyrektor w sposób szczególny podziękował odchodzącym od nas Nauczycielom, podkreślając ich pracę i zasługi.

Mieliśmy okazję złożyć życzenia imieninowe przyszłym solenizantom Ireneuszom: ks. bp. Pękalskiemu i ks. prałatowi Kuleszy, proboszczowi Katedry. Wyraziliśmy w ten sposób również podziękowanie za ich otwartość na nasze potrzeby i życzliwość.

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem po wyjściu z Katedry czekały na nas lody ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo Ministranci i Bielanki spotkali się na wspólnej pizzy. To wydarzenie było podsumowaniem roku pracy liturgicznej służby ołtarza. Tym razem odbyło się w gościnnych murach naszego seminarium duchownego.

Po południu odbyła się druga część uroczystości - rozdanie świadectw. Dokonało się to w czterech odsłonach, każda z nich dedykowana była określonej grupie uczniów.

Fotogaleria dopowie jak wyglądała ta wyjątkowa dla nas uroczystość

Wszystkie dostępne zdjęcia można nabyć pisząc na adres [email protected]