26 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Maciej Drewniak

Tegoroczne zakończenie roku było z wielu względów wyjątkowe. Nie zakończyło się jak zawsze wspólną Mszą św. katedrze, ale na boisku szkolnym. I towarzyszył nam pewien niedosyt, jakbyśmy nie zasłużyli jeszcze na wakacje, bo w szkole spędziliśmy za mało czasu.

Oczywiście wszystkie te "udziwnienia" były związane z pandemią. Dlatego zakończenie roku - 24 czerwca - rozpoczęliśmy w wąskim gronie klas ósmych, ich rodziców, wychowawców oraz dyrekcji. Spotkaliśmy się na Mszy św. o 14.00 w szkolnym kościele. Chcieliśmy w ten sposób zauważyć i otoczyć modlitwą uczniów, którzy opuszczają szkołę podstawową.

Po mszy o godz. 15.00 na boisku rozpoczęło się oficjalne zakończenie roku szkolnego dla klas 4-8 szkoły podstawowej oraz dla liceum. Po odśpiewaniu hymnu ks. Dyrektor podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom za pracę w całym roku szkolnym. Zauważył zwłaszcza zaangażowanie i starania przewodniczącej Rady Rodziców.

Następnie świadectwa otrzymały klasy ósme. Z pozostałych klas zostali odczytani tylko najlepsi uczniowie, natomiast świadectwa były rozdawane po skończonej uroczystości w klasach.

Bardzo pięknym akcentem podczas spotkania na boisku były życzenia dla dyrektora szkoły ks. Juliana Dzierżaka, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Złożyli je uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Rozdane zostały również nagrody specjalne: Mieszko otrzymał rower dla najgorliwszego ministranta, zaś 1b liceum - puchar przechodni dla klasy z najwyższą średnią. Podziękowania odebrał również Janek - prezes ministrantów.

Druga tura zakończenia roku szkolnego odbyła się na boisku o 16.30. Była przeznaczona dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Szczególnie zauważone zostały klasy trzecie, które kończą etap edukacji wczesnoszkolnej i przechodzą do klasy czwartej.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, radosnych i bożych wakacji.

Poniżej zamieszczamy również list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021.

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021