25 kwietnia 2015

Zakończenie roku maturzystów 2015

Piotr Drzewiecki

Wspólną Eucharystią i uroczystą akademią zakończyli swoją trzyletnią edukację nasi maturzyści.

W Mszy św. uczestniczyli uczniowie gimnazjum i liceum, a także rodzice i znajomi maturzystów. Koncelebrowali ją księża – katecheci: ks. Łukasz Owsianko sdb, ks. Maciej Drewniak sdb, a także Kierownik Bursy ks. Andrzej Kurto sdb. W homilii ks. Julian Dzierżak sdb, dyrektor ZSS zachęcił maturzystów, by tak jak przez te trzy lata, tak i przez całe życie podejmowani zadanie nawracania siebie każdego dnia. „To jest wasze zadanie, to wam teraz zostaje na przyszłe życie. Nawracanie jest możliwe, jeśli uwierzymy, że Pan Jezus zmartwychwstał. Ksiądz Bosko troszczył się, by wszyscy jego podopieczni byli gotowi przyjąć Chrystusa do swojego serca. Bo tylko przyjmowanie Komunii świętej powoduje, że będziemy przybliżać się do Chrystusa. Nie opuszczajcie Mszy świętej, bądźcie gotowi przyjąć Boga do swojego serca” – zachęcał ksiądz dyrektor. Następnie każdy maturzysta otrzymał z jego rąk egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu. Uczniowie podchodząc po upominek, całowali Biblię. – „Zgodnie z tradycją naszej szkoły, otrzymujecie Pismo Święte. Nie jest wielkie, zmieści się zarówno w damskiej torebce, jak i w kieszeni marynarki. A im będzie bardziej zniszczone, tym będzie świadczyć, że często z niego korzystacie. Zaglądajcie do niego często. Za chwilę rozejdziecie się w różne zakątki Polski, świata. Pamiętajcie o rodzinie salezjańskiej, z której dziś wychodzicie. Jest to wielomilionowa rzesza ludzi na całym świecie. Jesteście jej jakże piękną częścią!” – zakończył ks. Dzierżak. Na zakończenie celebrans udzielił specjalnego błogosławieństwa za przyczyną Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Po Mszy św. w auli szkolnej uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a także za zaangażowanie na rzecz szkoły, Kościoła oraz sukcesy sportowe.

Piotr Drzewiecki
fot. Piotr Drzewiecki