Zajęcia dodatkowe - Koło ceramiki artystycznej.

Anna Nowak

30 października 2021 r.

Głównym celem zajęć ceramicznych jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie drogi, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stał się pięknym kolorowym wyrobem.
Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój młodego człowieka. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą.
To wielkie szczęście dla nauczyciela widzieć u dzieci twórczy zapał do pracy, uśmiech wzruszenie, podziękowanie.
Na zajęciach dzieci lepią z gliny naczynia, figurki, biżuterię. Najczęściej są to prezenty dla bliskich.
Ostatnio dzieci wykonywały jesienne prace z kolorowymi liśćmi.

Anna Nowak

ceramika1