11 marca 2020

Zagrożenie koronawirusem - ważne informacje

Dyrektor

Każdego dnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice mają obowiązek śledzenia informacji zamieszczanych na naszej stronie ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji.

Informacje o rekrutacji dla kandydatów do szkoły

Nowe terminy dotyczące czynności rekrutacyjnych (składanie dokumentów, rozmowy kwalifikacyjne, obserwacje dzieci, ogłoszenie listy przyjętych do szkoły) zostaną podane z chwilą wznowienia pracy szkoły. Prosimy o śledzenie informacji zamieszczanych na naszej stronie internetowej.

Informacje dla uczniów

• Szkoła będzie zamknięta od 16 do 25 marca 2020 r.
  • Od poniedziałku, 16 marca, uczniowie mogą otrzymywać materiały dydaktyczne oraz informacje o sposobie realizacji materiału, a także ewentualnej formie sprawdzania wiadomości drogą elektroniczną (konta Office 365).
  • Ten czas to nie jest czas ferii, ale czas kwarantanny. Trzeba więc pozostawać w domu i unikać publicznych zgromadzeń.
  • Należy to traktować jako obowiązek nałożony przez organy władzy publicznej.

Informacje dla nauczycieli i pracowników

• Nauczyciele od 16 do 25 marca 2020 r. pozostają w gotowości pracy. Rozumie się przez to podejmowanie nauczania w formie zdalnej pracy z uczniami (Office 365).
  • Pracownicy obsługi i administracji od 16 marca pracują zdalnie lub wg ustalonego porządku.

• Rodziców obowiązują rozwiązania podane w sekcji dla uczniów.
  • Prosimy rodziców o zadbanie, aby czas przebywania uczniów w domu był przez nich wykorzystany także na naukę. Odpowiednie materiały nauczyciele będą przesyłali drogą elektroniczną (Office 365) dla uczniów klas 4-8 SSP i SLO. Materiały dla uczniów 1-3 SSP nauczyciele będą przekazywali przez dziennik elektroniczny lub drogą mailową na adresy rodziców.
  • Przypominamy, że czas wolny dla uczniów jest traktowany jako kwarantanna. W związku z powyższym uczniowie mają zakaz przebywania w miejscach publicznych. Za złamanie tego zakazu przewidziane są kary dla rodziców.

Dyrektor
ks. Julian Dzierżak