Ładowanie strony...
14 stycznia 2022

Zabawa w teatr 1aSSP

Izabela Janik

Miniony tydzień w klasie 1a upłynął dziewczynkom na pracy nad przygotowaniem inscenizacji teatralnej o tematyce zimowej.

Dziewczynki pracując w grupach samodzielnie przygotowały się do występu przed klasą. Zadań było wiele: podział ról, nauka tekstu, przygotowanie kostiumu. Najważniejsza była jednak współpraca z koleżankami. Dziewczyny spisały się na medal.

Po zakończeniu występów każdej z grup był czas na podsumowanie zadania. Dziewczynki miały cenne wnioski i zgodnie przyznały, że najważniejsza była dla nich możliwość zrobienia czegoś wspólnie z koleżankami, a największą radość sprawił im występ na deskach szkolnego teatru. To było wielkie przeżycie dla całej klasy.

Dlaczego pracujemy w ten sposób? Odpowiedź jest oczywista - bo szkoła to relacje. Ponadto zabawa w teatr rozwija spostrzegawczość i pamięć, a odgrywanie różnych ról wspiera rozwój mowy. Wcielając się w jakąś postać, młodzi aktorzy mogą walczyć ze swoimi lękami. Dzieci uczą się także cierpliwości oraz panowania nad swoimi emocjami. 

Izabela Janik