21 października 2019

Z Erasmusem do Portugalii i na Reunion

Sylwia Gajewska

W dniach od 15 do 18 października nasza szkoła gościła nauczycieli z Portugalii i francuskiej wyspy Reunion. Tak zainicjowaliśmy nowy Erasmusowy projekt artystyczny dla młodzieży.

Rok wcześnie nasze nauczycielki uczestniczyły w szkoleniu we Florencji. Poznały tam niezwykłe i pełne pomysłów nauczycielki z francuskiej wyspy Reunion, która znajduje się niedaleko Madagaskaru. Już tam narodził się pomysł stworzenia wspólnego działania muzyczno-teatralnego dla młodzieży, wzajemnej wymiany doświadczeń, umiejętności i poznania naszych kultur. W maju do tej ekipy dołączyła Portugalia.

Jesienne spotkanie było momentem podzielnia się ideą projektu oraz momentem zaplanowania dalszych działań. Już w maju przyjedzie do nas młodzież z dwóch państw. W przyszłym roku jesienią nasza młodzież odwiedzi Portugalię a w kwietniu 2021 roku finalnie zagramy wspólny spektakl na wyspie Reunion.

Przed nami wiele wspaniałych przeżyć, które łączy Erasmus.