5 maja 2022

Wycieczka na wystawę Marca Chagalla

Alina Lasota

W sobotę 30 kwietnia odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie dla uczniów SLO na otwartą tego dnia wystawę prac Marca Chagalla.

Sztuka zajmuje ważne miejsce w edukacji i rozwoju każdego człowieka, bez względu na wiek. Doskonale wiedzą o tym uczniowie naszego liceum, którzy chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udali się na wystawę obrazów i grafik Marca Chagalla. Zachwyciło ich znaczenie symboli w jego malarstwie, sposób przedstawiania postaci oraz kolory i techniki używane przez malarza.

Po zwiedzeniu wystaw czasowych i stałych w MNW, grupa udała się na spacer ulicą Nowy Świat, odwiedziła kościół pw. św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina. Na koniec przyszedł czas na gry integracyjne w Ogrodach Saskich.

Wizyta w Warszawie była okazją do dyskusji i przemyśleń, a jej owocem stały się wspólnie malowane w pociągu obrazki- zainspirowane twórczością Marca Chagalla oraz innymi obejrzanymi w muzeum dziełami sztuki.