Ładowanie strony...
21 czerwca 2022

Wycieczka klas czwartych do Kotliny Kłodzkiej

Maciej Sokołowski

Intensywne trzy dni czwartych klas na wycieczce rozpoczęliśmy od zwiedzania rynku Wrocławia w formie gry terenowej, gdzie dzieci podzielone na grupy, za pomocą kart pracy odkrywały niezwykłe miejsca Wrocławia, poznając historię i ciekawostki tego miejsca.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce - Polanice Zdrój - spacer Szlakiem Niedźwiadka. Również tego dnia zwiedzaliśmy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy od przejścia podziemną trasą turystyczną ponad 700 m, wyposażeni w górnicze hełmy. Na zakończenie wyjechaliśmy z podziemi autentyczną górniczą kolejką - pierwszą tego typu atrakcją w Polsce, a czwartą w Europie.

Trzeciego dnia wycieczki w drodze powrotnej do Łodzi zwiedzaliśmy w miejscowości Srebrna Góra największą górską Twierdzę, gdzie po wejściu na Bastion Miejski mieliśmy okazję wziąć udział w pokazie ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty, również omówiono nam zasady działania broni czarnoprochowej i zademonstrowano strzał z muszkietu.