Marek Cygan

Wycieczka klas 6 SSP

11 cze 2019 - 23:09

W dniach od 29 do 31 czerwca klasy 6 SSP udały się na wycieczkę klasową do Łeby. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdanie z naszego wyjazdu

Dzień 1

Z Łodzi wyjechaliśmy o godzinie 6:00. Podróż trwała 7 godzin. Po przyjechaniu na miejsce i zakwaterowaniu pojechaliśmy się przywitać z plażą, a następnie wybraliśmy się na zwiedzanie latarni morskiej Stilo. Około godziny 20:00 wróciliśmy do pokoi.

Dzień 2

O godzinie 10:00 wyjechaliśmy do Fokarium. Widzieliśmy tam piękne foki oraz specjalnie dla nas był przygotowany pokaz, w którym foczki: Sandey, Maja i Nino robiły salta i różne sztuczki. Zwiedziliśmy także oceanarium 3D z prehistorycznymi gadami oraz odwrócony galeon „Wodnik”. O godzinie 15:00 wyruszyliśmy do portu, gdzie znajdowały się przepiękne statki. Mieliśmy tam trochę czasu wolnego, który mogliśmy wykorzystać na kupowanie pamiątek swoim bliskim. Po upływie wolnego czasu, odbyliśmy rejs zabytkowym galeonem. Było cudnie. Wiał porywisty wiatr, ale miła atmosfera wynagradzała nam niezbyt przychylną aurę. Następnie poszliśmy do naszego miejsca zakwaterowania i zjedliśmy kolację.

Dzień 3

Rano nadszedł czas pakowania. Zabraliśmy rzeczy i udaliśmy się na plażę, aby ją pożegnać. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Labiryntu, w którym rozwiązywaliśmy różne łamigłówki i zagadki. Po przygodzie w labiryncie udaliśmy się w drogę powrotną do Łodzi.

 

                                                                Sprawozdanie przygotowała Wiktoria Sobczak z klasy 6A
 

WS