23 listopada 2019

Wycieczka Edukacyjna do Łęczycy

Magdalena Wiśniewska

Z samego rana 20 listopada klasa 2d SSP wybrała się pociągiem na wycieczkę do zamku w Łęczycy. Uczniowie zwiedzili i poznali historię Zamku Królewskiego Kazimierza Wielkiego z 1357- 1365 r. Dzięki temu chłopcy pogłębili wiedzę z zakresu historii, uzbrojenia, obyczajów, życia codziennego w średniowiecznym zamku. Wysłuchali również legendy o mieszkańcu tutejszego zamku - diable Borucie. Dużym przeżyciem było wejście na wieżę zamkową wąskimi przejściami skąd uczestnicy wyjazdu podziwiali piękną panoramę Łęczycy. Pod koniec zwiedzania zamku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w średniowiecznych zabawach plebejskich. W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy Kościół Św. Andrzeja Apostoła zbudowanego pierwotnie w stylu gotyckim, który został konsekrowany w 1425 roku, Stary Rynek z Ratuszem oraz dawną dzielnicę żydowską.