Ładowanie strony...
18 grudnia 2022

Wycieczka do Pragi w majówkę 2023

Marcin Paździor

Zapraszam na wycieczkę do Pragi ( i nie tylko) w weekend majowy 2023

WROCŁAW – KSIĄŻ – ADRSPACH – PRAGA – DVUR KRALOVE

 

PROGRAM RAMOWY 4 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w Łodzi i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po starówce, będącej historycznym, kulturalnym i społecznym centrum Wrocławia. Zobaczymy ratusz i zabytkowe kamienice w rynku. Udamy się na Ostrów Tumski. Zwiedzimy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela z XIII –XIV w., uważaną za pierwszą w pełni gotycką świątynię na ziemiach polskich. Zobaczymy: pomnik św. Jana Nepomucena oraz przejdziemy na Most Tumski, zwany „Mostem Zakochanych”. Następnie zwiedzanie Panoramy Racławickiej, słynnego arcydzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Książa. Zwiedzimy Zamek Hochbergów – największy obiekt warowny na Dolnym Śląsku. Wnętrza zamku, to ponad 400 sal. Zamek otoczony jest tarasami z ogrodami. Kompleks obejmuje wieżę widokową, ruiny dawnej twierdzy, hipodrom, ujeżdżalnie i słynną w kraju stadninę koni. Zwiedzanie zamku wybraną trasą. Przejazd do Adrspach – przepięknego terenu złożonego z licznych skał zbudowanych z piaskowca. Wędrówka po Adrszpasko–Teplickich Skałach, czyli tzw. „Skalnym Mieście”, które przyciąga turystów monumentalnymi formami skalnymi zbudowanymi z piaskowca płytowego. Znajdują się tutaj skały o romantycznych nazwach jak: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Ząb Karkonosza, Dzban i inne, zgodnie z kształtami jakich dopatrzyła się w nich ludzka fantazja. Uroku dodaje skalny wodospad oraz piękne dwa skalne jeziorka, po których można przepływać łodziami. Najdoskonalszym zbiorowiskiem leśnym są tutaj reliktowe bory z wrzosem, czarną jagodą oraz chronionym bagnem zwyczajnym. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta. Przejdziemy mostem Karola ze słynnymi rzeźbami figuralnymi w stronę Rynku Staromiejskiego. Zobaczymy: gotycki ratusz z wieżą zegarową i słynnym zegarem Orlojem, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami. Zobaczymy kościół gotycki NMP przed Tynem, Pałac Goltz – Kinskych, nowy ratusz, parlament, Muzeum Narodowe. Następnie udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę na zachodnim brzegu Wełtawy: zobaczymy Pałac Czerninów, następnie zamek praski: katedra św. Wita ze słynnymi Złotymi Wrotami, Stary Pałac Królewski, bazylika i klasztor św. Jerzego, Złota Uliczka z wieżą Deliborka, belweder Królowej Anny i ogrody zamkowe. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Znajduję się tu niezwykłe ZOO, które posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Zwierzętom zapewniono tutaj wysoki standard życia, niemalże całkowicie zbliżony do warunków naturalnych. Największą atrakcją zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowym). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 29.04-02.05.2023

CENA: 1100 zł młodzież, 1150 zł dorośli  

ZAPEWNIAMY:

- przejazd komfortowym autokarem

- 3 noclegi w hotelu **/***, lub pensjonatach, w pokojach 2 os. z łazienkami

- 3 śniadania, 3 obiadokolacje

- opiekę i informacje turystyczną pilota

- ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP

- bilety wstępu i inne wydatki programowe

- opłatę TFG i TFP

 

KONTAKT: Marcin Paździor ([email protected])

Aktualizacja: zostało 6/45 miejsc (08.03.2023)

UWAGI:

- Program jest ramowy może ulec drobnym zmianom

- Dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport