30 października 2017

Wszystkie drogi ks. Bosko prowadzą do Rzymu!

Marcin Paździor

Zapraszamy uczniów, rodziców, przyjaciół dzieła salezjańskiego na majówkę do Rzymu!

Ruszamy komfortowym autokarem wczesnym wieczorem w sobotę 28.04.2018 r. spod szkoły. Po drodze zatrzymamy się na dłuższą chwilę we Florencji. Do Rzymu dotrzemy w niedzielę 29.04.2018 r. wczesnym wieczorem. Po kolacji udamy się na spoczynek, by w miarę wypoczęci rozpocząć poniedziałkowe zwiedzanie. W drogę powrotną wyruszymy w sobotę 5.05.2018 r. po śniadaniu.

Tydzień w Wiecznym Mieście zapowiada się ciekawie. Czekają na nas: papież Franciszek na audiencji generalnej (o ile będzie w Rzymie), Bazylika Św. Piotra, Koloseum, Muzea Watykańskie, Forum Romanum, Kapitol, Schody Hiszpańskie, Zamek Św. Anioła, Katakumby Św. Kaliksta, Zatybrze, Piazza Navona, Campo di Fiori, Circus Maximus, Fontanna di Trevi, Kościół św. Jana na Lateranie.

Zakwaterowanie mamy w Domu Pielgrzyma w Rzymie, blisko stacji metra, którym będziemy się poruszać po Wiecznym mieście.

Cena (1950 zł uczeń szkoły, 2150 zł dorosły) zawiera:

• transport komfortowym autokarem, opłaty parkingowe, opłaty wjazdowe do Florencji, Wenecji, Rzymu
  • sześć noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych w Domu Pielgrzyma w Rzymie
  • śniadania i obiadokolacje (zaczynamy kolacją w niedzielę, kończymy śniadaniem w sobotę)
  • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc
  • bilety komunikacji miejskiej w Rzymie
  • opłaty turystyczne

Cena nie zawiera innych posiłków.

Trzeba wziąć ze sobą:

·        dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

·        śpiwór

·        poduszkę

·        prowiant na drogę

·        pieniądze na napoje i przekąski - w razie potrzeb

Ważne terminy:

Zgłoszenia przyjmujemy do 15.11.2017 r., po tym terminie otworzymy się na osoby spoza naszej wspólnoty szkolnej.

Ze względu na konieczność zadatkowania noclegów konieczne są następujące terminy płatności:

do 22.11 - 500zł

do 7.02 - 800zł (Wraz z lutowym potwierdzeniem przelewu proszę o podanie numeru pesel uczestnika do ubezpieczeni).

do 4.04 - 650zł (850zł)

Wymienione kwoty należy przelać na konto szkolne: 93 1600 1169 1849 0738 1000 0002. W tytule przelewu proszę napisać (NAZWISKO, Rzym 2018). Wraz z lutowym potwierdzeniem przelewu proszę o podanie numeru pesel uczestnika do ubezpieczenia. Potwierdzenie przelewu przesłać na adres ([email protected]).

Pytania prosimy kierować na adres [email protected] Zapisy do 15.11.2017 osobiście lub mailowo.

Brak miejsc (aktualizacja 5.11.2017, 15.36)

Chętni mogą się zapisywać na listę rezerwową. Zostaną powiadomieni mailowo gdy ktoś zrezygnuje lub zdarzy się inna okoliczność uniemożliwiająca innemu uczestnikowi wyjazd.

ks. Maciej Drewniak, Marcin Paździor