Ładowanie strony...
25 listopada 2023

Wspomnienie Matusi Małgorzaty 2023

Maciej Drewniak

W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole, Wspomnienie Matusi Małgorzaty, mamy naszego patrona - księdza Bosko.

Z tej okazji zobaczyliśmy na scenie, krótką etiudę teatralną, przybliżającą nam realia ich życia. Inscenizacja była zatytułowana „Sen Janka”. Dwudziestoletni Janek Bosko, w przeddzień wstąpienia do seminarium duchownego, wrócił pamięcią do snu, który miał jako dziewięciolatek. Był to szczególny sen, ponieważ miał charakter proroczy. Wytyczał przyszłą drogę i powołanie, niegdyś Janka, a potem już księdza Bosko. Temat tegorocznej etiudy, doskonale wpisał się w 200 rocznicę wspomnianego snu, którą rodzina salezjańska będzie celebrować w przyszłym semestrze.

Etiudę, już tradycyjnie, przygotowała pani Małgorzata Rosiak, która niezmiennie wciela się w postać matusi. A rolę księdza Bosko, odegrał nasz maturzysta Franciszek Szpakowski.

Warto nadmienić, iż we Wspomnienie Matusi Małgorzaty, salezjanie modlą się za swoich zmarłych rodziców. Dlatego my również, otoczmy modlitwą naszych bliskich zmarłych.