10 listopada 2023

Wizyta uczniów z Hiszpanii

Dominika Włodarczyk

W październiku naszą szkołę odwiedzała grupa uczniów wraz z nauczycielami z Salezjańskiej Szkoły w Algeciras, Hiszpania.

Wymiana ta odbywała się w ramach projektu Erasmus +. Tematem przewodnim projektu jest hasło "Europa - jako wspólne ziarno". Całość skupia się na wymianie kulturowej i podzielona jest na pięć modułów: historia, język, muzyka i taniec, kinematografia oraz kuchnia. Pięć filarów, na które składa się kultura każdego z państw.

Mieliśmy okazję w różny sposób dotykać tych kwestii. Poprzez udział w warsztatach tanecznych, warsztatach kulinarnych, degustacji tradycyjnych dań polskich, spacerze po Łodzi, Warszawie i Krakowie, zwiedzaniu miejsca pamięci w Oświęcimiu i muzeum POLIN w Warszawie, warsztatach filmowych, grze miejskiej ulicą Piotrkowską i śladami sławnych postaci oraz przy okazji wielu innych aktywności.

Już dziś sześcioro naszych uczniów wraz z dwiema nauczycielkami będzie kontynuować tę przygodę i wyruszają z rewizytą do Hiszpanii.

Po tym spotkaniu podzielimy się finalnymi wrażeniami i efektami współpracy międzyszkolnej.