Wizyta uczniów klas l Liceum w Örebro/Szwecja w ramach projektu Erasmus+

Monika Geremek… 12.05.2019

Ostatni tydzień spędziliśmy w pięknej, lecz deszczowej Szwecji. Nie był to tylko wyjazd turystyczny, ale czekała nasz także wytężona praca. Głównym tematem naszego projektu są „smartfony”. Podczas pobytu w Szwecji skupiliśmy się głównie na tematach prywatności i integralności w odniesieniu do korzystania ze smartfonów. Dzięki temu, że mieszkaliśmy w domach naszych szwedzkich rówieśników mieliśmy okazję poznać kulturę Szwecji. Od poniedziałku do piątku braliśmy udział w wielu warsztatach, na których przybliżono nam pojęcie prywatności w sieci. Mieliśmy też okazję odbyć mini debatę polityczną w ratuszu miejskim, wcielając się w rolę polityków, przedstawicieli różnych partii. Było to bardzo pouczające i wartościowe doświadczenie.

Oprócz czasu na pracę był również czas na zabawę, który spędziliśmy między innymi na basenie. Miłą niespodzianką okazała się wycieczka do Sztokholmu, gdzie dowiedzieliśmy się, że VASA to nie tradycyjne szwedzkie pieczywo (jak niektórzy myśleli 😉) tylko królewski statek szwedzkiej floty, który ruszając w swój dziewiczy rejs zatonął w sztokholmskim porcie i przeleżał pod wodą 333 lata. Na szczęście udało się go wydobyć i mogliśmy podziwiać go w swojej pełnej okazałości w sztokholmskim muzeum.

 Wyjazd będziemy z pewnością wspominać bardzo ciepło i już nie możemy się doczekać pracy nad dalszą częścią projektu w Finlandii i w Polsce.

Piotr Sobociński Weronika Majewska Zuzanna Cytryniak  Maja Bracichowicz  Zuzanna Kozub

Udostępnij
Tagi