Ładowanie strony...
2 kwietnia 2024

Wizyta uczniów w CKD

Izabela Deszcz

14 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję odwiedzić Centrum Kliniczno-Dydaktyczne w Łodzi.

Podczas wizyty zapoznali się z bogatą ofertą studiów na Uniwersytecie Medycznym oraz mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie odwiedzili Centrum Symulacji Medycznych, gdzie mogli na własnej skórze poczuć atmosferę pracy w środowisku medycznym. Dodatkowo zwiedzili Instytut Stomatologii, gdzie przyjrzeli się procesowi leczenia zębów z bliska. Nie zabrakło również wizyty w pracowni chemiczno-dentystycznej, gdzie uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować preparaty dentystyczne, pogłębiając swoją wiedzę na temat polimerów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za umożliwienie naszym uczniom takiej wyjątkowej lekcji nauki oraz za inspirujące doświadczenia, które na pewno zostaną zapamiętane na długo.

Michał Ciebiada, 4A SLO