28 lutego 2024

Wizyta Radcy Regionalnego ks. Romana Jachimowicza

Maciej Drewniak

Szkołę odwiedził Radca Regionalny na Europę Północną i Środkową ks. Roman Jachimowicz.

Jego wizyta w szkole, w środę 28 lutego, związana była z wizytacją, którą odbywa w inspekorii warszawskiej z ramienia Przełożonego Generalnego Salezjanów ks. Fernadeza Artime.

Spotkanie z ks. Radcą obyło się na Słówku o 11:30 w Auli. Zgromadziła się cała Szkoła Salezjańska (podstawówka i liceum) oraz Szkoła Rzemiosł. Po wspólnej modlitwie naszego Gościa przedstawił i wprowadził przełożony wspólnoty salezjańskiej na Wodnej ks. Przemysław Solarski.

Ksiądz Radca powiedział do nas Słówko, opowiadając o swojej pracy, o regionie, nad którym sprawuje pieczę oraz o sytuacji dzieci i młodzieży z różnych krajów Europy.

Ponieważ tego dnia wypadały imieniny ks. Radcy, przedstawiciele uczniów naszych szkół złożyli mu najlepsze życzenia i wręczyli prezent.

Całość zakończyło błogosławieństwo udzielone przez naszego Gościa.

W strukturze organizacyjnej całego Zgromadzenia Radca Regionalny jest odpowiedzialny za dzieła salezjańskie w określonej części świata (w przypadku ks. Romana Jachimowicza jest to Europa Środkowa i Północna) oraz jest doradcą Przełożonego Generalnego Salezjanów. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie SDB.ORG.