16 kwietnia 2023

Wizyta w Instytucie Cervantesa

Alina Lasota

Grupa uczniów klas drugich SLO wybrała się do Krakowa na dwudniową wycieczkę. Głównym celem wizyty był udział w zajęciach języka hiszpańskiego i warsztatach artystycznych o królu Alfonsie X w filii Instytutu Cervantesa. Wyjazd stał się także okazją do odwiedzenia Muzeum Narodowego, Kościoła Bazyliki oo. Franciszkanów oraz zwiedzenia centrum dawnej stolicy Polski.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty warsztatowej Instytutu Cervantesa. Podczas wizyty zapoznali się z jego funkcjonowaniem, obejrzeli film "Dyskretne uroki starości", który zachęca do refleksji na temat jesieni życia. Grupa wzięła także udział w lekcji pokazowej na temat miejsca języka hiszpańskiego na świecie oraz egzaminach DELE.

Walor edukacyjny wycieczki nie ogranicza się jednak tylko do zwiedzenia docelowych punktów. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę pociągiem- ekonomicznym i ekologicznym środkiem komunikacji, podróż transportem publicznym to także test kultury osobistej oraz odpowiedzialności. Podczas zwiedzania Krakowa grupa przemieszczała się pieszo, dzięki czemu każde przejście było okazją do podziwiania miasta. Na obiad grupa udała się do baru mlecznego, a w przygotowanie i sprzątanie po kolacji zaangażowali się wszyscy uczestnicy. Wycieczka była też okazją do integracji, gier na świeżym powietrzu nad brzegiem Wisły i gry w chowanego na Starym Rynku.