19 października 2018

Witamy uczniów polskiej szkoły w Lyonie!

Marcin Paździor

W piątek 19.10 przyjechała do naszej szkoły grupa dzieci z polskiej szkoły w Lyonie, która rozpoczyna realizację projektu pt. Rówieśnicy w walce o wolność. Dzieciom towarzyszą dwie panie: dyrektor szkoły Elżbieta Blachas oraz Dorota Janiszewska. Dzięki temu, że samolot wylądował na Okęciu przed czasem, na autostradzie nie było korków, po 15 byli już w szkole!

Drobne aktywności jak: spacer po szkole, wprowadzenie do tematu projektu, obiad i zajęcia integracyjne (prowadzone przez panią Dominikę Ślifierską), rozpoczęły napięty plan pobytu. Rówieśnicy będą mieszkać u rodzin naszych uczniów, którzy przeszli pozytywną rekrutację do projektu. Przygodo witaj!

sobota, 20.10.2018

Za nami pierwszy dzień wytężonej pracy. Uczniowie byli na spacerze ulicami Łodzi pod kierunkiem przewodnika łódzkiego Dariusza Nowińskiego, a następnie uczestniczyli w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Zuzię Kluszczyńską. Po obiedzie mieliśmy pójść do stajni Arabika na Święto Hubertusa, ale pogoda nie pozwoliła. Grupa spędziła czas w szkole.

niedziela, 21.10.2018

Niedziela była dniem spędzonymi z rodzinami, u których mieszkają nasi goście. Każdy więc spędził ten czas inaczej.