20 grudnia 2018

Wigilia szkolna 2018 dla gimnazjum i liceum

Piotr Drzewiecki

Szkolna Wigilia dla salezjańskiego gimnazjum i liceum, która odbyła się 20 grudnia, zgromadziła nie tylko nauczycieli i uczniów, ale również ich rodziców i rodzeństwo, a także absolwentów i przyjaciół szkoły.

Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 16.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił dyrektor ks. Julian Dzierżak. Szczególnym momentem były podziękowania dla ks. Stanisława Ługowskiego, Dziadka szkolnego, który kończy posługę w naszej szkole i wyjeżdża do pracy do Sokołowa Podlaskiego.

Po mszy, już w Auli szkolnej, śpiewaliśmy wspólnie kolędy, obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez starszą grupę teatru Beznazwy i dzieliliśmy się opłatkiem.

Ostatnią częścią były wigilie klasowe z wychowawcą, rodzicami i rodzeństwem przygotowane w salach lekcyjnych.

Wigilia szkolna jest również okazją do spotkań absolwentów, z których obecności szczególnie się cieszymy.

Każdego roku szkolne spotkanie opłatkowe jest wyjątkową okazją, by spotkać się razem: uczniowie, nauczyciele, absolwenci i rodzice - i doświadczyć jak wiele nas łączy i jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni. Jest to też okazja do podziękowania Panu Bogu, że nas jednoczy i prowadzi, Księdzu Bosko za jego geniusz wychowawczy i sobie nawzajem za każde dobro, którego doświadczyliśmy.