17 lutego 2021

Wielkopostny Dzień Skupienia 2021

Maciej Drewniak

W Środę Popielcową, 17 lutego, przeżywaliśmy w naszej szkole Wielkopostny Dzień Skupienia oraz imieniny ks. dyrektora Juliana Dzierżaka, które zgodnie z salezjańską tradycją są jednocześnie Szkolnym Dniem Wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię, nie mogliśmy przeżywać rozpoczęcia Wielkiego Postu wspólnie. Jednak kto chciał mógł wziąć udział w samo południe w Mszy św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele Wspomożycielki Wiernych przy ul. Wodnej. Było to możliwe, gdyż tego dnia środkowa część zajęć (od 4. do 7. godziny lekcyjnej) została odwołana.

Sporo uczniów podjęło to wyzwanie, mimo padającego śniegu. Nie zawiódł jak zwykle szkolny zespół muzyczny oraz ministranci. Były również klasy trzecie szkoły podstawowej, nauczyciele, rodzice i absolwenci szkoły.

Kazanie wygłosił ks. dr. Piotr Przesmycki, który zachęcił do owocnego i gorliwego przeżywania Wielkiego Postu oraz celnie nawiązał do przeżywanych w tym dniu imienin Księdza Dyrektora. Mszy św. przewodniczył sam ks. dyrektor Julian Dzierżak.

Na zakończenie życzenia Solenizantowi złożyli ministranci oraz - w imieniu całej szkoły - przedstawiciele Samorządu Szkolnego.