2 maja 2013

Wielki finał konkursu wiedzy o Księdzu Bosko

Administrator strony

W Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej odbył się finał konkursu wiedzy o św. Janie Bosko. Wzięła w nim udział młodzież z różnych placówek inspektorii warszawskiej, w sumie 34 osoby. Z naszej szkoły było aż dziesięcioro reprezentantów.

Inspektorialny konkursu wiedzy o św. Janie Bosko "Ksiądz Bosko – historia świętości" został zorganizowany przez Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy "Emaus" z Czerwińska nad Wisłą. Pierwszy jego etap odbył się w naszej szkole w marcu. Dziesięć osób, które zdobyły największą ilość punków w etapie lokalnym pojechało 27 kwietnia na etap inspektorialny do Warszawy, który był jednocześnie etapem finałowym. Spotkała się na nim młodzież z Czerwińska, Legionowa, Łęcza, Łodzi, Mińska Mazowieckiego, Suwałk, Tolkmicka i Żyrardowa.

W samo południe uczestnicy rozpoczęli pisemną rywalizację. Po niej była przerwa, w czasie której komisja sprawdzała i punktowała prace. Po nerwowym oczekiwaniu zostały ogłoszone wyniki. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych. Zwycięzcy z grupy młodszej (szkoły podstawowe) otrzymali cenne nagrody rzeczowe, natomiast w grupie starszej (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), oprócz nagród rzeczowych, najlepszym rozdano bilety-zaproszenia na pielgrzymkę do Włoch, do miejsc związanych z życiem św. Jana Bosko.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy uczestniczyli w finale i zdobyli cenne nagrody:
- Julia Cieślewicz – klasa 1d SG
- Maja Deszcz – klasa 1A SLO