21 listopada 2017

Warsztaty SU inspektorii warszawskiej 2017

Maciej Drewniak

W dniach 17-19 listopada odbyły się warsztaty samorządów uczniowskich szkół salezjańskich inspektorii warszawskiej.

Gościliśmy w naszej szkole 22 uczniów z Legionowa, Mińska Mazowieckiego, Ostródy, Sokołowa Podlaskiego i Warszawy-bursy, którzy reprezentowali swoje samorządy uczniowskie.

Po przyjęciu i zakwaterowaniu zagraliśmy w grę terenową opowiadającą o historii naszego miasta. W sobotę rano wybraliśmy się na spacer, przeszliśmy ulicą Piotrkowską, odwiedziliśmy Manufakturę oraz Muzeum Miasta Łodzi. Po obiedzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach "design thinking", gdzie projektowali piętro licealne. Wieczorem odbyła się debata Oksfordzka na temat działań SU w szkole. W niedzielę po Eucharystii pożegnaliśmy się i wszyscy rozjechali się do domów.

Tekst: Jakub Kuberski
Fot.: Antoni Szefliński