Ładowanie strony...
17 maja 2022

Warsztaty biblijne na Jasnej Górze

Andrzej Kurto

12 maja br. w Częstochowie odbyło się „15. Spotkanie Młodych z Biblią”, w którym wzięli udział diecezjalni finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą archidiecezję reprezentował finalista – uczeń naszej szkoły – Paweł Grabowicz z klasy 3c SLO, który udał się tam wraz ze swoim katechetą ks. Andrzejem Kurto. Paweł w etapie Archidiecezji Łódzkiej  zajął 2 miejsce, co zapewniło mu awans do ostatniego etapu konkursu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:45 w Sali Papieskiej, gdzie ks. dr. Roman Mazur SDB poprowadził warsztaty dotyczące Księgi Jeremiasza oraz 1 i 2 Listu św. Piotra. Następnie o godzinie 12:15 oprowadzono młodzież wraz z opiekunami po Muzeach Jasnogórskich, gdzie m.in. zwiedzili wystawę pt. „Nie byłoby Papieża Polaka, gdyby nie było Twojej wiary – Prymas Tysiąclecia bł. ks. kard. Stefan Wyszyński”. O godzinie 13:30 odbyła się uroczysta msza święta w kaplicy cudownego obrazu pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. W imieniu uczestników OKWB i organizatora - Civitas Christiana nasz uczeń złożył podziękowanie za wsparcie i modlitwę na ręce metropolity częstochowskiego. Po mszy konkursowicze spotkali się z Panią Stanisławą Nowicką - świadkiem życia bł. kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Na koniec delegacja finalistów złożyła kwiaty pod pomnikiem tych wielkich Polaków. Wszyscy zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się już 30-31 maja br. w Niepokalanowie. Pamiętajmy w modlitwie o Pawle, ale i o wszystkich uczestnikach.

Paweł Grabowicz