Anna Suchodolska

Wakacyjna droga do Boga-zaproszenie

3 cze 2019 - 16:00

W dniu 15 lipca wyrusza XXIX Międzynarodowa  Pielgrzymka Piesza Suwałki-Wilno. Niektórzy mówią o niej, że to najpiękniejsza pielgrzymka świata. Jej trasa biegnie przez urokliwe tereny Polski północno-wschodniej i Wileńszczyzny. Niezwykłym przeżyciem na trasie pielgrzymki są spotkania z naszymi rodakami, mieszkającymi na terenach litewskich. Żyją oni bardzo skromnie, ale pielgrzymów z Polski przyjmują po królewsku. Czekają na pielgrzymów z wielką niecierpliwością i radością, ucząc nas gościnności, patriotyzmu i szczerej wiary. 

W pielgrzymce oprócz Polaków, uczestniczą też Niemcy, Czesi, Słowacy, Austriacy, a ostatnio nawet Filipińczycy. Idziemy do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po drodze mamy okazję doświadczyć tego, o czym mówi Papież: jak zmienia się nasz horyzont widzenia świata, jak pogłębia się sposób widzenia swych bliźnich i samego siebie. 

To jest niezwykła pielgrzymka i gorąco na nią zapraszam uczniów liceum, gimnazjum i maturzystów. Może razem moglibyśmy pójść tą "wakacyjną drogą do Boga", zainicjowaną przez Salezjanów w 1991 roku, po odzyskaniu przez Litwę niepodległości. 

Pielgrzymka dociera do Ostrej Bramy 24-ego lipca, ale zakończenie pielgrzymki przypada na 26 lipca. Te dwa dni są przeznaczone na zwiedzanie Wilna i okolic. Informacje i zapisy u mnie . Można też pisać na maila [email protected]

Anna Suchodolska