21 grudnia 2013

Urodziny Dialogów i list do Ojca Świętego

Barbara Gajewska

Czy wiecie, że od pierwszego spotkania minął już rok? Z tej okazji prezentujemy krótkie podsumowanie naszej działalności.

Niemal dokładnie rok temu uczniowie naszej szkoły - Jakub Żebrowski, Filip Talaga i Piotr Pieszyński - wpadli na pomysł organizacji w naszej szkole spotkań na wzór Dialogów w Katedrze z księdzem arcybiskupem. Dodatkowym impulsem do dyskusji stały się obchody Roku Wiary, który został wcześniej zainaugurowany przez papieża Benedykta XVI. Pierwsze Salezjańskie Dialogi Młodych o Wierze odbyły się 30 stycznia 2013 roku.

Od tego momentu zorganizowaliśmy kilka spotkań. Rozmawialiśmy podczas nich na temat wiary, Kościoła czy obchodzenia świąt. Z czasem Dialogi zaczęły cieszyć się coraz większym zainteresowaniem nie tylko uczniów, lecz również osób związanych z mediami katolickimi. W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy nieco zmodyfikować formułę spotkań, zapraszając na każde z nich innego gościa związanego z łódzkim Kościołem. Dotychczas odwiedzili nas: o. Paweł Gużyński, ks. Przemysław Góra i ks. bp Ireneusz Pękalski.

Podsumowaniem rocznej działalności uczniów naszej szkoły w ramach Salezjańskich Dialogów Młodych o Wierze jest list do papieża Franciszka, wysłany przez przedstawicieli Koła Bibliotecznego w poniedziałek, 16 grudnia. Zawiera on krótki opis naszej inicjatywy i prośbę o błogosławieństwo ze strony Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego treścią!

Koło Biblioteczne