25 maja 2024

Uroczystość Wspomożycielki 2024

Maciej Drewniak

W piątek, 24 maja, obchodziliśmy w szkole Uroczystość Wspomożycielki Wiernych. Jej centralnym punktem było wspólne Słówko przed figurą Matki Bożej na dziedzińcu szkolnym.

Uroczystość Wspomożycielki jest, obok Niepokalanej 8 grudnia, najważniejszym świętem maryjnym w Rodzinie Salezjańskiej. Pozostawił nam tę tradycję Ksiądz Bosko, który sam był czcicielem Maryi Niepokalanej Wspomożycielki i zalecał to nabożeństwo salezjanom oraz swoim wychowankom.

Przygotowywaliśmy się do tego dnia przez triduum, przypominając sobie skąd się wziął i co oznacza ten maryjny tytuł oraz i dlaczego św. Jan Bosko wybrał go spośród wielu innych przypisywanych Matce Bożej.

Głównym punktem naszego świętowania 24 maja było uroczyste Słówko przed figurą Wspomożycielki na dziedzińcu szkolnym. Zgromadziła się na nim o 11:30 cała szkoła, by wspólnie odmówić Litanię Loretańską. Poprowadziły ją szkolne bielanki. Słówko wygłosił ks. Dyrektor. Na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa przez wstawiennictwo Wspomożycielki.