Uroczystość św. Stanisława Kostki 2024

Św. Stanisław Kostka jest patronem Polski, dzieci i młodzieży, naszej inspektorii warszawskiej i katedry łódzkiej.

Maciej Drewniak

18 września 2024 r.

Msz św. w kościele z okazji uroczystości św. Stanisława Kostki przewodniczył ks. Z. Kulesza. (fot. Bartosz Żak)

Z okazji uroczystości św. Stanisława Kostki w naszej szkole odprawiliśmy Mszę św. dla klas 4-8 SSP i SLO. Odbywała się ona w kościele przy ul. Wodnej o 13:30, a przewodniczył jej ks. Zbigniew Kulesza; homilię wygłosił ks. Maciej Drewniak.

Liturgię pięknie ubogacił zespół muzyczny; na organach akompaniował p. Marcin Paździor, liczni ministranci służyli do mszy. Były też obecne bielanki, a wśród nich kilka nowych kandydatek.